Zjarr përballë një karburanti në fshatin Otllak të Beratit! Flakët shumë pranë banesave

 

Një zjarr është shfaqur në mesditën e sotme në fshatin Otllak. Zjarri është përball karburanti shumë pranë banesave të këtij fshati. Menjëherë drejt vendngjarjes forca të repartit MZSH kanë shkuar duke vënë nën kontroll zjarrin. Zjarri dyshohet të jetë vënë nga vet fermerët të cilët djegin parcelat pas korrjes drithërave. Zjarri ndihmuar nga era ka dal jashtë kontrollit duke u përhapur në gjithë sipërfaqen fushës flakët kanë shkrumbuar edhe ferrat shkurret përreth fushës. Ndërhyrja menjëhershme e repartit MZSH ka vënë zjarrin nën kontroll  duke bllokuar zjarrin drejt banesave dhe fikur plotësisht  


Lajmi kryesor:

Situata e zjarreve në vend, 6 vatra ende aktive! Ndërhyrje nga ajri në malin e Sopotit në Sarandë


G.MO/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?



×

Lajmi i fundit

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD

Zgjedhjet në FRPD, nxorën në sipërfaqe problemin real të PD