Zjarrfikësi italian që rrezikoi jetën gjatë tërmetit të 26 nëntorit mirënjohës për mjekët shqiptarë në Itali: Nuk na braktisët!

Zjarrfikësi italian që rrezikoi jetën gjatë tërmetit të 26 nëntorit mirënjohës për mjekët shqiptarë në Itali: Nuk na braktisët!

Zjarrfikesi Pino Di Gioia

Pino Di Gioia, një prej zjarrfikësve italianë që dha kontributin e tij gjatë tërmetit të 26 nëntorit ka falenderuar gjestin fisnik të shqiptarëve me ardhjen e stafit mjekësor në ndihmë të të prekurve me COVID-19.

Ai theksoi mikëpritej që i bëri vendi ynë gjatë asaj fatkeqësie.

Gjithashtu shtoi se jemi mes vendeve të solidarizuara, ndryshe nga vendet që e braktisën Italinë gjatë kësaj lufte të ashpër kundër koronavirusit.

Postimi i tij i plotë:

Kjo është vetëm për t'ju kujtuar, pasi u mirëpritëm kur mbërritëm në Shqipëri nga autoritetet në rastin e tërmetit të fundit, iu dha njohja secilit prej nesh që ndërhyri dhe mikpritja e madhe që morëm. Midis vendeve të solidarizuara, vëllazërimi është paralajmëruar që në fillim, ndryshe nga ato vende të pjesës tjetër të Evropës që fjalë për fjalë ‘na braktisën’.


Lajmi kryesor:

Conte-Salvini falenderojnë Ramën për mjekët: S'do ta harrojmë! Italianët: Sot ndihemi të paguar për shërbimin që kemi bërë në Shqipëri


/G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë për shkelje të privatësisë së fëmijëve

Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë për shkelje të privatësisë së fëmijëve