Zjarri në fabrikën e bojërave Deutsch Color! 15 zjarrfikëse e mbi 270 zjarrfikës dhe policë në aksion të shuajnë flakët

 

Ora 23:58 minuta gazetari i Report Tv, Sokol Dema mëson se zjarrfikësit tashmë kanë arritur të izolojnë flakët por për shkak të sasisë së madhe të bojrave dhe materialieve lehtësisht të djegshme shuarja e plotë të saj do të kërkojë kohë.

E gjithë struktura e magazinës është djegur. Në vendngjarje veç ministrit të Brendshëm ndodhet dhe drejtori i Policise se Shtetit dhe Drejtori i Emergjencave Civile.

Deri tani janë angazhuar 15 mjete zjarrfikëse dhe 67 forca zjarrifëse, 200 forca policie e vullnetarë.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Zjarr i madh në fabrikën e bojërave Deutsch Color në autostradën Tiranë - Durrës! Pas 5 orësh izolohen flakët


S.G/B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria rënie drastike në testimin e njohurive PISA, i kujt është faji?×

Lajmi i fundit

Turqia duhet ta ulë tonin për ta shmangur izolimin, thotë zyrtari i lartë evropian

Turqia duhet ta ulë tonin për ta shmangur izolimin, thotë zyrtari i lartë evropian