Zjarri në QSUT, deputetja demokrate në Komisionin e Shëndetësisë: Dramatike, urgjenca dy muaj jashtë funksionit! Asnjë hap konkret për zgjidhjen e problemit

 

Deputetja demokrate, Ilda Dhori në Komisionin e Shëndetësisë ku po raporton ministrja Koçiu për zjarrin në QSUT, tha se situata është dramatike që urgjenca është ende jashtë shërbimit prej dy muajsh.

Sipas saj, nuk është marrë asnjë hap konkret për zgjidhjen e këtij problemi.

“Është pak e vonuar si dëgjesë. Sa i përket zjarrit është dramatike të mendosh se si urgjenca më e madhe në vend është prej 2 muajsh jashtë funksioni dhe nuk është marrë asnjë hap konkret në zgjidhjen e këtij problemi”, tha Dhori.


Lajmi kryesor:

Zjarri në urgjencën e QSUT, 30 milionë lekë rehabilitimi! Ministrja Koçiu në Komisionin e Shëndetësisë: Brenda majit kthehet funksioni


SI.E./S.Ç/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë