Zjarri në spitalin COVID në Tetovë, BE: Ngushëllimet për familjarët e viktimave, ndajmë dhimbjen me ta

Bashkimi Evropian ka shprehur ngushëllime pas tragjedisë që ndodhi mbrëmë në spitalin COVID në Tetovë. Zëdhënësja e BE, Ana Pisonero shkruan se "BE shpreh ngushëllimet më të thella deri tek familjet dhe miqtë e viktimave të këtij zjarri tragjik në spitalin COVIDnë Tetovë ku trajtoheshin personat e prekur nga COVID-19. Të lënduarve iu dëshirojmë shërim të shpejt”.

Edhe Ambasadori i BE -së në Maqedoninë e Veriut, David Geer gjithashtu shprehu ngushëllimet e tij.

“Ndajmë dhimbjen me njerëzit e Tetovës këtë mëngjes pas zjarrit tragjik në spitalin COVID. Ngushëllimet e sinqerta për familjet dhe miqtë e atyre që kanë humbur jetën dhe urimet më të mira për një shërim të shpejtë për të plagosurit”, shkruajti Geer.

Edhe ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca tha se “Mendimet tona janë me njerëzit e Tetovës”.


Lajmi kryesor:

Zjarri shkrumbon spitalin COVID, humbin jetën 12 pacientë dhe 2 familjarë! U konstatuan gabime gjatë ndërtimit të godinës! Maqedonia e Veriut shpall 3 ditë zie


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet në 6 bashki, Braho: Nën logon e partisë garojnë ato që zgjedh kryetari, në PD vijon të jetë Basha! Beqiri: Meta u takua me Ballën për datën, e kamufloi për t'i bërë qefin Berishës