Zjarri shkrumboi banesën, 7 anëtarë të familjes Myftari pa strehë! Kryefamiljari: Bashkia Kukës të na ndihmojë!

Familja Myftari në lagjen 1 të qytetit ka mbetur pa strehe pasi shtëpia e tyre u dogj plotësisht të dielën në mëngjes. Kryefamiljari Asllan Myftari rrëfen momentet e veshtira të përballjes me flakët dhe bën apel për ndihmë pasi nuk kanë të ardhura për rindertimin e banesës.

 

7 anëtarët e familjes Myftari aktualisht po jetojnë tek të afërmit ndërsa po përpiqen të pastrojnë shtëpinë nga sendet e shkrumbuara. Kryefamiljari dyshon se shkak për zjarrin është bërë luhatja e tensionit dhe rrjeti I amortizuar elektrik, megjithatë ekspertiza nga policia dhe zjarrikëset ende nuk ka dalë.

 

Banesa ku jetonte në kushte të vështira familja Myftari u shkrumbua mëngiesin e së dielës. Në ndihmë të zjarrfikëseve të Kukësit shkuan dhe ato të Prizrenit që bënë të mundur shuarjen e zjarrit dhe izolimin në mënyrë që të mos digjeshin objekte të tjera.

 

R.D/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg