Zona e rrethuar nga policia për Samitin/ Ja si do bëhet lëvizja e banorëve të zonës! Mësimi dhe ‘Liceu’ dhe Shkolla ‘Kosova’ do vijojë normalisht

 

Në një kohë kur zona përreth kryeministrisë do të jetë nën masa të rrepta sigurie, Drejtori i Policisë së Tiranë, Rebani Jaupi ka sqaruar edhe se si do të veprohet me banorët që kanë shtëpitë në atë zonë si edhe për nxënësit e shkollës ‘Kosova’ dhe Liceut.

“Çdo person duhet të ketë kartën e punës. Për liceun dhe shkolla Kosova, janë marrë masat për të mos penguar mësimin. Do ketë punonjës policie që do shoqërojnë në vendbanim qytetarët që do e kenë në shtëpi, dhe i njohin banorët e zonës që janë rezidentë. Do të vendosen gjatë këtij shërbimi do ketë shumë delegacione dhe shoqërime dhe janë marrë masa për mos pengimin e tyre”, tha Jaupi.


Lajmi kryesor:

Samiti i BE- Ballkani Perëndimor në Tiranë/ Ja rrugët që do bllokohen nga 5 dhjetori ora 14:00 deri kur të ikë personaliteti i fundit (HARTA)


B.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

​​​​​​​Armina Mevlani merr në mbrojtje Oltën: Është shumë e zgjuar dhe e dashur, po bën lojë

​​​​​​​Armina Mevlani merr në mbrojtje Oltën: Është shumë e zgjuar dhe e dashur, po bën lojë