Zoran Zaev bisedë telefonike me Presidentin e rizgjedhur të Bullgarisë: Do vijojmë dialogun për gjetjen e një zgjidhje mbi veton për integrimin

Zoran Zaev bisedë telefonike me Presidentin e rizgjedhur të Bullgarisë: Do vijojmë dialogun për gjetjen e një zgjidhje mbi veton për integrimin

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin e sapo zgjedhur të Bullgarisë, Rumen Radev.

Zaev tha se është dakordësuar me Radev për të vazhduar dialogun mes dy vendeve për gjetjen e një zgjidhje mbi veton e vendosur në procesin e integrimit në BE.

“Ramë dakord që Bullgaria dhe Maqedonia e Veriut të vazhdojnë nëpërmjet dialogut dhe kuptimit të ndërsjellë të gjejnë zgjidhje në emër të ardhmërisë së përbashkët evropiane”, shkruan Zaev.


Lajmi kryesor:

Hapja e negociatave/ Presidenti bullgar konfirmon veton pas rizgjedhjes: Asnjë lëshim për Shkupin! E pëson edhe Tirana! Vjen 'ultimatumi' i parë nga SHBA dhe Gjermania


  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Fshihen nga gjakmarrja, 58-vjeçarja rrëfehet e përlotur: Burri i ruante me kallash djemtë, nuk takoj dot nipërit

Fshihen nga gjakmarrja, 58-vjeçarja rrëfehet e përlotur: Burri i ruante me kallash djemtë, nuk takoj dot nipërit