Zvicra do të ndihmojë Ukrainën me ndihma humanitare dhe për rindërtimin

Zvicra do të ndihmojë Ukrainën me ndihma humanitare dhe për rindërtimin

Zvicra do të ndihmojë Ukrainën me ndihma humanitare gjithashtu do të shërbejë si një ndërmjetëse në ofrimin e shërbimeve konsullore në ofrimin e shërbimeve konsullore për ukrainasit në Rusi. Lajmin e bëri të ditur Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky pas një telefonate që pati me homologun zviceran Ignazio Cassis.

“Ne diskutuam përgatitjet për konferencën për rindërtimin e Ukrainës dhe rolin e Zvicrës si ndërmjetës në ofrimin e shërbimeve konsullore për ukrainasit në Rusi”, tha Zelensky në postimin e tij në Twitter.


Lajmi kryesor:

Media britanike: Jo më ‘operacion special’, më 9 maj Putin mund të shpallë luftën në Ukrainë! Odessa nën sulm, goditet aeroporti! 20 civilë u evakuuan nga fabrika e çelikut


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Opozita akuzon Ramën për sulmin ndaj Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Edi Rama në Forumin e TRT: Pa Erdogan, muret e Europës nuk do të qëndronin në këmbë

Edi Rama në Forumin e TRT: Pa Erdogan, muret e Europës nuk do të qëndronin në këmbë