Zyrtare/ Afrimi i parë për Europën, Egnatia firmos me mbrojtësin e Kombëtares

Zyrtare/ Afrimi i parë për Europën, Egnatia firmos me mbrojtësin e Kombëtares

Presidenti i Egnatias, Agim Demrozi dhe Stivian Janku

Stivian Janku është afrimi më i ri i Egnatias. Mbrojtësi 25-vjeçar pas katër vitesh u largua nga Bylis, duke gjetur strehë në Rrogozhinë. Tanimë shtatëlarti me një përvojë të gjatë në Superligë do jetë ndihmë për ekipin e Edlir Tetovës në aventurën e Conference League.

"Stivian Janku është afrimi i parë i klubit për sezonin e ri. Futbollisti ka firmosur kontratën me klubin gjatë ditës së sotme dhe do t'i bashkohet skuadrës në përgatitjet për ndeshjet e Conference League", njofton Egnatia.

I lindur në Janinë, Janku ka luajtur për Delvinën, Partizanin, Luftëtarin dhe Bylisin, teksa këtë sezon në Superligë luajti 20 ndeshje. Janku ka zhvilluar edhe dy paraqitje me Kombëtaren kuqezi A.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Përjashtimi i 11 deputetëve nga grupi i PD, Gjekmarkaj: Vendimet e Bashës, trillime për t’i faturuar Bardhit një vulë që ai se ka vënë kurrë

Përjashtimi i 11 deputetëve nga grupi i PD, Gjekmarkaj: Vendimet e Bashës, trillime për t’i faturuar Bardhit një vulë që ai se ka vënë kurrë