Zyrtare/ Barcelona firmos me trajnerin Hansi Flick

Zyrtare/ Barcelona firmos me trajnerin Hansi Flick

Hansi Flick

SPANJË - Barcelona në La Liga dhe Hansi Flick kanë arritur një marrëveshje që gjermani të bëhet trajner i ekipit të parë deri më 30 qershor 2026.

Trajneri i ri ka nënshkruar një kontratë në zyrat e klubit katalanas shoqëruar nga presidenti i Barcelonës Joan Laporta, nënkryetari përgjegjës për fushën sportive, Rafa Yuste dhe drejtori sportiv i klubit, Anderson Luis de Souza, Deco.

I lindur në Heidelberg të Gjermanisë në vitin 1965, Flick e filloi karrierën e tij si trajner në vitin 1996 si lojtar-trajner në FC Victoria Bammental. Në vitin 2000 ai mori drejtimin e Hoffenheim ku qëndroi për pesë sezone përpara se të transferohej në RB Salzburng për t'u bërë pjesë e stafit të trajnerëve nën drejtimin e Giovanni Trapattoni dhe Lothar Matthaus.

Pas saj ai u bë asistent te Gjermania dhe drejtor sportiv, para se në 2019 të kalonte te Bayern Munich si ndihmës i Jurgen Lou, e më pas trajneri i parë nga 2019-2021. Deri më 2023 ai drejtori kombëtaren e Gjermanisë. Nga sot Flick do jetë trajner i Barçës duke zëvendësuar të shkarkuarin Xavi Hernandez.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Reforma Zgjedhore, Alibeaj: Deputet do zgjidhet lëpirësi i kryetarit! Çfarë halli ka Berisha që do t’i fshehë kandidatët?

Reforma Zgjedhore, Alibeaj: Deputet do zgjidhet lëpirësi i kryetarit! Çfarë halli ka Berisha që do t’i fshehë kandidatët?