Zyrtare/ E prezanton Rui Costa, mbrojtësi i Kombëtares kontratë të re te Benfica

Zyrtare/ E prezanton Rui Costa, mbrojtësi i Kombëtares kontratë të re te Benfica

Adrian Bajrami dhe Rui Costa

PORTUGALI - Adrian Bajrami do jetë pjesë e skuadrës së Benficës deri në verën e 2026. Mbrojtësi 21-vjeçar dhe klubi portugez kanë gjetur akordin mes tyre për të shtuar kohën e qëndrimit të shqiptarit te "Shqiponjat" e Lisbonës.

Djaloshi ka pozuar krah legjendës Rui Costa, me fanellën që kishte numrin 2026, dukshëm kjo për zgjatjen e kontratës. Bajrami prej 2018 është pjesë e moshave të Benficës, teksa në ekipin B është kapiten.

Shpeshherë atij i është besuar edhe vendi në ekipin e parë, por ende pa debutuar. E nëse te Benfica nuk ka gjetur hapësira, te Kombëtarja kuqezi ai ka luajtur tre ndeshje si titullar dhe shihet nga Sylvinho si një shpresë për prapavijën.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Arkeologët spanjollë, turistët e veçantë të Amantias: Park i mrekullueshëm por mungon sinjalistika

Arkeologët spanjollë, turistët e veçantë të Amantias: Park i mrekullueshëm por mungon sinjalistika