ZYRTARE/ E zeza mbi të bardhë, Stefano Pioli kuqezi deri në 2025

ZYRTARE/ E zeza mbi të bardhë, Stefano Pioli kuqezi deri në 2025

Stefano Pioli

Pas 153 ndeshjeve në Serie A me Milanin, trajneri Stefano Pioli rinovon me kuqezinjtë deri në verën e 2025. Kampion në fuqi me skuadrën nga Milano, 57 vjeçari nga Parma ka pranuar ofertën e klubit, me kuqezinjtë që kanë konfimuar se Pioli do jetë pjesë e ekipit.

Në 153 ndeshje me Milanin, Pioli ka një mesatare prej 1.97 pikë për ndeshje. Drejtimi i Milan ka qenë kulmi i karrierës për Piolin, që në të shkuarën ka qenë pjesë edhe e Modenas, Salernitanës, Parmës, Sassuolos, Veronës, Lazios, Interit dhe Fiorentinës. Kujtojmë se 9 tetori i 2019 ishte dita kur Pioli u ul për të parën herë në stolin e Milan.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Vodhën sende me vlerë të dy turistëve gjerman, arrestohet 18-vjeçari, në hetim një i mitur

Himarë/ Vodhën sende me vlerë të dy turistëve gjerman, arrestohet 18-vjeçari, në hetim një i mitur