ZYRTARE/ Edi Reja mbetet pa punë, në Slloveni e shkarkojnë pas 2 muajsh

ZYRTARE/ Edi Reja mbetet pa punë, në Slloveni e shkarkojnë pas 2 muajsh

Edy Reja

Edy Reja nuk është më trajner i ND Gorica në Slloveni. Klubi elitar i këtij vendi vetëm dy muaj më parë emëroi në stol ish-trajnerin e kombëtares shqiptare, me 76-vjeçarin italian që shënoi dy fitore, një barazim dhe katër humbje. Me një eksperiencë të madhe, Reja nuk ia doli të nxjerrë ekipin nga fundi i errët, duke e lënë sërish në vendin e fundit dhe nëntë pikë pas vendit të tetë që të dërgon në play-off.

Me objektivin mbijetesë që duket i pamundur shtatë javë nga fundi i sezonit, Reja dhe stafi i tij nuk janë më pjesë e sllovenëve. Pas largimit nga kombëtarja shqiptare nëntorin e kaluar, Reja gjeti menjëherë punë, teksa edhe këtë herë nuk i ka ecur mbarë.

Italiani është ndër trajnerët e njohur në Europë, duke drejtuar klube si Lazio, Napoli, Torino, Atalanta, Hajduk Split apo edhe Cagliari.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Policia gjermane parandalon 900 hyrje të paautorizuara

Euro 2024/ Policia gjermane parandalon 900 hyrje të paautorizuara