ZYRTARE/ Edy Reja harron Shqipërinë, italiani emërohet trajner në Slloveni

ZYRTARE/ Edy Reja harron Shqipërinë, italiani emërohet trajner në Slloveni

Edoardo Reja në prezantim

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Edoardo Reja ka marr drejtimin e ND Goricas në elitën e futbollit slloven. Kanë qenë këta të fundit që kanë emëruar 77-vjeçarin në stolin e ekipit dhe bashkë me të edhe Sergio Porrini dhe Luigi Febbrari si ndihmësa.

Reja ka drejtuar klube të shumta në karrierë, duke përfshirë Hajdukun, Lazion, Napolin, Cagliarin, Atalantan dhe Torinon e së fundmi edhe kombëtaren e Shqipërisë.

Italiani do të pasojë në stol Miran Srebrnic, i cili u shkarkua pas një sërë rezultatesh negative. ND Gorica është aktualisht në vendin e fundit të kampionatit (vendi 10) me 15 pikë, tre pikë më pak se pozita e nëntë që të çon në play-off për të qëndruar në elitë, ndërsa zona e sigurisë është katër pikë larg.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Edi Paloka sulmon Yuri Kim: Me paratë që mori në Shqipëri, edhe u zbukurua

Edi Paloka sulmon Yuri Kim: Me paratë që mori në Shqipëri, edhe u zbukurua