Zyrtare/ FIFA 'hap derën' për milionat e Arabisë Saudite

Zyrtare/ FIFA 'hap derën' për milionat e Arabisë Saudite

Gianni Infantino (majtas)

Aramco, gjiganti i naftës nga Arabia Saudite është bërë sponsor i Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA). Në rastin e kësaj të fundit, ata konfirmuan bashkëpunimin me kompaninë, e cila sigurisht do ta paguajë shtrenjtë ekspozimin e saj nën kujdesin e FIFA-s.  

Shuma e marrëveshjes ende nuk dihet, pasi FIFA nuk e ka bërë publike këtë informacion. Partneriteti i arritur është një dëshmi e re e pranisë së kapitalit nga Arabia Saudite në futbollin elitar. Kështu, Arambo do të jetë sponsor i Kupës së Botës FIFA 2026.

"Ky partneritet do t'i lejojë FIFA-s të organizojë të gjitha garat e planifikuara gjatë katër viteve të ardhshme, së bashku me partneritete të tjera dhe kjo do të na lejojë të vazhdojmë të mbështesim 211 anëtarët tanë", tha presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?



×

Lajmi i fundit

Greqi/ Shpëtohen 77 emigrantë në det, erërat e forta rrezikuan mbytjen e varkës së tyre

Greqi/ Shpëtohen 77 emigrantë në det, erërat e forta rrezikuan mbytjen e varkës së tyre