Zyrtare/ Ilir Daja merr te Ballkani ish-kapitenin e Tiranës

Zyrtare/ Ilir Daja merr te Ballkani ish-kapitenin e Tiranës

Marsel Ismajlgeci

Marsel Ismajlgeci është futbollisti më i ri i Ballkani. Kampionët e Kosovës kanë siguruar shërbimet e mbrojtësit të majtë, me 23-vjeçarin që ka lënë Zrinjski Mostar në Bosnjë dhe Hercegovinë, teksa për një sezon do jetë pjesë e skuadrës që drejtohet nga Ilir Daja.

Kanë qenë vetë boshnjakët që kanë konfirmuar gjithçka, me Marselin që do vendoset menjëherë në shërbim të trajnerit Ilir Daja. Duket se ka qenë ky i fundit që ka vendosur për këtë afrim.

Ismajlgeci nga 2018 deri në janarin e 2023 ishte pjesë e Tiranës, duke mbajtur edhe shiritin e kapitenit. Gjashtë muajt në Bosnjë dhe vetëm dhjetë aktivizime, s'e kanë bindur stafin e Zrinjskit për ta pasur në ekip lojtarin e kombëtares shqiptare.

"Zrinjski Mostar dhe kampioni aktual i Kosovës, FC Ballkani pranuan huazimin e Marsel Ismajlgecit deri në fund të sezonit aktual. Mbrojtësi shqiptar erdhi në radhët tona në periudhën kalimtare dimërore të sezonit të kaluar në të cilën luajti në dhjetë paraqitje", njofton Zrinjski.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Masakra e Borovës, si dhe pse u vranë nga nazistët 107 shqiptarë?! Esencë-Report Tv

Masakra e Borovës, si dhe pse u vranë nga nazistët 107 shqiptarë?! Esencë-Report Tv