Zyrtare/ Merr fund telenovela, Leao rinovon me Milanin! Klauzolë 175 milionë euro

Zyrtare/ Merr fund telenovela, Leao rinovon me Milanin! Klauzolë 175 milionë euro

Rafael Leao

Rafael Leao edhe zyrtarisht ka rinovuar kontratën me Milanin deri më 30 qershor 2028. Portugezi do të ketë një klauzolë lirimi prej 175 milionë eurosh dhe do të marrë 7 milionë euro pagë në vit duke përfshirë bonuset e lidhura me performancën.

"Po shkoj me pushime me qetësi shpirtërore. Rinovuam dhe jam i lumtur, kam dashur për ta bërë për këtë prej një kohë të gjatë, le të shpresojmë se do të bëjmë gjëra të mëdha në të ardhmen. Vitin e ardhshëm duam të fitojmë shumë gjëra. Nëse ndryshoj numrin? Le të shohim. 17 është një numër i veçantë për mua...", tha sulmuesi portugez pas firmës.

Në komunikimin pas firmës, te Milan shprehen të lumtur që kanë rinovuar me sulmuesin kryesor të ekipit.

"AC Milan është i kënaqur të njoftojë se Rafael Alexandre da Conceição Leão ka rinovuar kontratën e tij me klubin deri më 30 qershor 2028. Që nga bashkimi në verën e vitit 2019, Rafa ka zhvilluar 162 paraqitje, 41 gola dhe 29 asistime për kuqezinjtë dhe u shpall "Lojtari më i mirë në Serie A" sezonin e kaluar. AC Milan dhe Rafael vazhdojnë rrugëtimin e tyre së bashku", shkruan Milan. 14 gola dhe 15 asiste ishin bilancet e Leao sezonin që po mbyllet.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas