Zyrtare/ Milani shkarkon Stefano Piolin

Zyrtare/ Milani shkarkon Stefano Piolin

Stefano Pioli

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli do të largohet nga klubi një vit para përfundimit të kontratës. Ndeshja e fundit në për italianin, i cili ka qenë trajner i Milanit që nga viti 2019, do të jetë ndeshja e së shtunës në Serie A kundër Salernitanas.

Pioli e udhëhoqi Milanin drejt titullit të parë të Serie A pas 11 vitesh në sezonin 2021-2022. Ata përfunduan në vendin e katërt në sezonin pasardhës, por bordi tregoi besim te Piolin pasi Milani arriti në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve, ku u eliminuan nga rivalët e Inter.

Milan do të përfundojë i dyti në Serie A këtë sezon, por ata e shohin veten para raundit të fundit të kampionatit të shtunën, 19 pikë prapa kampionit të këtij sezoni, Interit.

Kontrata e Piolit do të skadonte në vitin 2025, por të dyja palët kanë rënë dakord të ndërpresin marrëveshjen pas pak ditësh dhe ky është një shkarkim për trajnerin. Milani shprehu "falënderime të përzemërta" për 58-vjeçarin dhe tha se ai ndihmoi në "rivendosjen" e klubit si një fuqi evropiane.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Grupi i Alibeajt po krijon një parti të re’, Toska në Report TV: Po mbledhin firmat! Haklaj: Basha synon të bëjë rekurs për vulën e PD

‘Grupi i Alibeajt po krijon një parti të re’, Toska në Report TV: Po mbledhin firmat! Haklaj: Basha synon të bëjë rekurs për vulën e PD