Zyrtare/ Xavi Hernandez i jep besën Barcelonës, qëndron edhe vitin që vjen

Zyrtare/ Xavi Hernandez i jep besën Barcelonës, qëndron edhe vitin që vjen

Xavi Hernandez

Xavi Hernandez ka ndryshuar vendimin për t'u larguar nga Barcelona në fund të sezonit dhe do të qëndrojë si trajner edhe vitin që vjen, kjo pas bisedimeve me presidentin e klubit, Joan Laporta dhe anëtarët e bordit të mërkurën.

“Xavi do të qëndrojë, ai është me të vërtetë i lumtur dhe i emocionuar”, u tha zëvendëspresidenti i Barcelonës, Rafa Yuste, gazetarëve jashtë shtëpisë së Laportës, ku kishte pasur diskutime.

“Ne kurrë nuk kemi hapur bisedime për ndonjë trajner tjetër. Deco (drejtori i Barçës) i beson Xavit, është e garantuar”, tha Yuste.

Xavi u takua ballë për ballë me Deco më herët të mërkurën, me Laporta që ka nxitur drejtuesit të bindin trajnerin dhe duket se ia ka dalë. E konfirmuar nga zëvendëspresidenti, edhe Joan Laporta njoftoi një konferencë me trajnerin.

Paçka eliminimit nga Kupa, Championsi dhe humbja në El Clasico me Realin që solli largimin nga titulli i La Ligas, Xavi duket se ka bindur për klimën dhe elementët e rinj që ka zbuluar dhe aktivizuar. Xavi do respektojë kështu kontratën me Barçën që i skadon në 2025.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar