Zyrtare! Zlatan Ibrahimoviç tek Milani

Zyrtare! Zlatan Ibrahimoviç tek Milani

Zlatan Ibrahimovic është zyrtarisht një lojtar i ri i Milanit. Kjo u komunikua nga vetë kuqezinjtë në profilin e tyre zyrtar të Twitterit.

Ibrahimoviç do të jetë në Milano në 2 Janar për të mbështetur vizitat mjekësore rituale dhe duke firmosur një kontratë 6-mujore. Këto janë fjalët e para të suedezit në kanalet zyrtare:

"Unë po kthehem në një klub që e respektoj jashtëzakonisht shumë dhe në një qytet që e dua. Do të luftoj me shokët e mi të skuadrës për të ndryshuar rrjedhën e këtij sezoni dhe do të bëj gjithçka për të arritur qëllimet tona" .

Ibra do të fitojë 3.5 milion euro për gjashtë muajt e parë të kontratës, me një mundësi zgjatjeje deri në qershor 2021. Pankin të mundshme me ndeshjen e  Sampdorias, ai mund të bëjë debutimin e tij në Kupën e Italisë në 15 Janar kundër Spal, në San Siro.

r.k./G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)