10 tërmetet më të fuqishëm në historinë e njerëzimit! Tërmeti më i fortë 9,5 rihter në 1960 në Kili

6 Shkurt, 17:36

Tërmeti që goditi Turqinë të hënën, është nga më të fuqishmit në historinë e njerëzimit dhe më shkatërrimtari sa i takon numri të viktimave. Tërmetet më të fuqishme ndonjëherë, janë regjistruar në Sumatra të Indonezisë dhe në Kil

Kategori të tjera