16-vjeçarja rrezikoi jetën nga bullizmi, çfarë po ndodh me adoleshentët shqiptarë?

20 Janar, 12:09

Bullizmi është kthyer në një fenomen tepër të hapur, që ka prekur pothuajse të gjitha shoqëritë, jo vetëm në Shqipëri. Por çfarë po ndodh me adoleshentët dhe si mund ta luftojmë këtë fenomen. Për këtë çështje në studion e “Rreze Dielli” foli arlinda çausholli , gazetare / publicist, Altin Joka nutricioniste dhe psikologia shkollore Orgesa Qosja. Po ashtu dy vajza në moshë shkollore, treguan eksperiencat e tyre personale me bullizmin e përjetuar në shkollë dhe si i kanë bërë ballë atij.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha