Aksident i rëndë te rreth-rrotullimi i TEG-ut, përplasja i merr jetën një 17-vjeçari! Plagosen tre të tjerë

11 Nëntor 2019, 08:39

TIRANE- Një përplasje e fortë e dy mjeteve i ka marrë jetën një 17-vjeçari. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 22:00 të mbrëmjes së djeshme në rrugën Tiranë-Elbasan, në vendin e njohur si rreth-rrotullimi i TEG-ut. 17-vjeçari me iniciale K.V. është dërguar në spital por nuk ka arritur t'i mbijetojë plagëve të marra.

Nga aksidenti kanë mbetur të plagosur edhe tre persona të tjerë të cilët po marrin edhe ndihmën e parë mjekësore. Gjendja e tyre shëndetësore tashmë paraqitet pa rrezik për jetën.

Policia njofton se grupi hetimor ka shkuar menjëherë në vendngjarje, ku po vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të aksidentit.

Të shtunën në mbrëmje, pak para mesnate një tjetër aksident tragjik i mori jetën dy 17-vjeçareve që ktheheshin nga një festë në ditëlindje, ndërkohë që drejtuesi i automjetit me të cilin ato udhëtonin, u vu në pranga sepse nuk ishte i pajisur me leje drejtimi dhe kishte qenë në gjendje të dehur.

Kategori të tjera