Akullorja italiane, shija që tërheq austriakët prej shekujsh! Të parët në botë për konsumimin e saj, kalojnë edhe vetë italianët

1 Gusht, 16:34

Temperaturat jashtëzakonisht të larta që kanë përfshirë kontinentin ditët e fundit, kanë bërë që qytetarët të gjejnë shpëtimin e tyre tek deti ose akulloret. Dhe pse jo ndonjëherë të dyja së bashku?

Qytetarët austriak në përballje me temperaturat ekstreme janë 'zhytur' në akulloren e famshme italiane. Perandoria Austro-Hungareze ishte një ndër të parat që e bëri akulloren italiane të arritshme edhe për qytetarët e saj e ndërsa në ditët e sotme austriakët janë kampionët e konsumimit të kësaj delikatese.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha