Anulohen mbi 700 fluturime në Gjermani, shkak reshjet e dendura të borës

3 Dhjetor 2023, 14:36

Rreth 760 fluturime u anuluan në aeroportin e Mynihut të shtunën për shkak të reshjeve të mëdha të borës, tha një zëdhënës i aeroportit për CNN. Autobusët, tramvajet dhe disa shërbime të trenave në Mynih u pezulluan gjithashtu për shkak të borës, sipas kompanisë së transportit publik të Mynihut