Atentati në Don Bosko ku u vra Mimoza Paja, 'arrest me burg’ për 28 vjeçarin që siguroi materialet për autorët që sulmuan lokalin e Fatjon Muratit (EMRI)

7 Qershor, 18:07 | Përditesimi i fundit: 2023-06-07 18:41:32

Ditën e sotme gjykata e Tiranës ka caktuar masën ‘arrest me burg’ për 28 vjeçarin Nikoll Sherrniku i cili akuzohet se ka siguruar të gjitha mjetet dhe materialet e përdorura për atentatin e Don Boskos në 12 mars të vitit 2023 ku persona të armatosur hapën zjarr ndaj lokalit në pronësi të Fatjon Muratit duke lënë të vdekur punonjësen 58 vjeçare Mimoza Paja.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha