Basha takim përmbyllës me demokratët e Mallakastrës: Të dielën vendosim nëse do luftojmë regjimin Rama-Doshi

11 Qershor, 21:22

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka zhvilluar takimin përmbyllës të fushatës për të mbajtur drejtimin e PD me demokratët e Mallakastrës. Ndërkohë që ditën e diel demokratë do i drejtohen kutive të votimit për të vendosur mes 4 kandidatëve në garë, Lulzim Basha, Edith Harxhi, Fatbardh Kadilli dhe Agron Shehaj.

Basha tha para demokratëve të Mallakastrës se ditën e diel vendoset nëse POD do të vazhdojë  betejën kundër regjimit Rama-Doshi.

"Të dielën do vendosim të vazhdojmë me gjithë forcën tonë betejën kundër regjimit Rama-Doshi, do t’i kthejmë vendit demokracinë dhe përmes saj ndryshimin. Nuk dorëzohemi përballë masakrës zgjedhore. Së bashku me shumicën e shqiptarëve do sjellim ndryshimin që njerëzit duan dhe meritojnë. Të dielën sytë e shqiptarëve do të jenë sërish të drejtuar nga Partia Demokratike, ashtu siç i kanë drejtuar përherë në udhëkryqet e vështira të historisë dhe këto ditë të vështira për vendin shqiptarët presin nga ne një përgjigje të qartë dhe të fortë për masakrën zgjedhore, për ndalimin e vullnetit të shqiptarëve për ndryshim, për rënien e demokracisë", tha Basha.

Basha foli edhe për rivalët e tij duke i cilësuar si rrezik pasi nëse ata nuk njohin masakrën zgjedhore do të thotë se pranojnë në heshtje modelin e Ramës.

"Ekziston dhe një rrezik i cili është rreziku i dorëzimit para atyre që 25 Prillin për interesa afatshkurtra nuk e konsiderojnë masakër zgjedhore por e konsiderojnë fitore të Edi Ramës apo humbje të Partisë Demokratike. Të bësh këtë, të ngutesh, të vraposh drejt kësaj do të thotë ti biesh me shkelm sakrificës tuaj, sakrificës të demokratëve të Mallakastrës, të Fierit dhe të mbarë Shqipërisë. E vetmja gjë që kam kërkuar është që për një gjë të kemi një qëndrim dhe kjo është 25 prilli sepse nga kjo varet dhe fati i aksionit tonë politik, varet jo thjesht fati i Partisë Demokratike dhe i demokratëve, varet fati i Shqipërisë dhe i shqiptarëve. Nëse ne pranojmë kokë ulur padrejtësitë që iu janë bërë jo vetëm demokratëve por gjithë shqiptarëve, nëse pranojmë në heshtje modelin e Edi Ramës", tha Basha.

Në fund Basha ftoi demokratë të votojnë të dielën për të dhe t'i thonë njëherë mirë STOP atyre që nuk njohin masakrën zgjedhore të 25 prillit dhe sakrificat e bëra nga demokratët.

"Për këtë të diel me forcën që na buron nga besimi që shqiptarët na dhanë me 25 prill përkundër masakrës zgjedhore ti themi jo rënies së demokracisë, t’i themi jo penguesve të ndryshimit, të vazhdojmë së bashku këtë të diel me gjithë fuqinë tonë betejën kundër regjimit të Edi Ramës, të Tom Doshit me shokë, të kësaj pakice dhe ti kthejmë vendit demokracinë dhe përmes saj ndryshimin që mallakastriotët, shqiptarët dhe Shqipëria e deshën me 25 prill dhe e duan akoma më shumë edhe sot", tha Basha.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha