BE fton në takim Kosovën dhe Serbinë për dinarin! Krika ndaj Bislimit për sjelljen e tij ndaj Lajçak

22 Shkurt, 16:20

Bashkimi Europian ka kritikuar sjelljen e zëvendës kryeministrit të Kosovës Besnik Bislimi ndaj zyrtarëve europianë duke refuzuar takimin e ndërmjetësuar nga BE mbi heqjen e dinarit. Në një deklaratë, zëdhënësi i BE, Peter Stano tha se sjellja e Bislimit, është e papranueshme.