Betonizimi shkak për tërmete, flet eksperti i Bankës Botërore: Në 5 vitet e ardhshme rrezik i shtuar tërmetesh e përmbytjesh! Ndërhyrjet në lumenj para sezonit të shirave

20 Janar, 15:10 | Përditesimi i fundit: 2023-01-20 17:18:35

Eksperti i Bankës Botërore, Enriko Ceko, foli për “Report Tv” dhe paralajmëroi rrezikun e shtimit të tërmeteve në territorin e Shqipërisë. Në një intervistë për misionin ‘Sot, live në Shqipëri’ me gazetarin Nertil Agalliu, kalimi i pjesës më të madhe të popullsisë në ultësirën perëndimore, e shoqëruar me betonizimin e kësaj pjesë të territorit ka sjellë prishje të balancës së territorit.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha