Braktiset Vodica në Ersekë, 30 familje! Sakrifica e mësuesit ‘hero’ për t’i dhënë dije nxënësit të vetëm në fshat

29 Mars, 12:20 | Përditesimi i fundit: 2023-03-29 15:53:56

Vodica është një fshat 9 km nga qyteti i Ersekës, i cili është prekur nga shpopullimi, ku kanë mbetur vetëm 30 familje nga 90 që ishin vite më parë dhe vetëm një fëmijë. Terreni i vështirë dhe infrastruktura e dobët kanë bërë që te rinjtë te largohen. Në këtë fshat momentalisht banon vetëm një fëmije.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha