Brnabiç bën deklaratën e fortë: Kishin planifikuar gjithçka prej kohësh për vrasjen e Vuçiç

24 Tetor, 17:19

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç, tha se ka pasur një plan për vrasjen e presidentit Aleksander Vuçiç dhe se ishte planifikuar të ndodhte gjatë zbulimit të monumentit të Stefan Nemanjës, që u bë më 27 janar të këtij viti në Beograd.

“Ka qenë e planifikuar prej kohësh dhe me detaje, U formuan struktura paralele në Ministrinë e Brendshme  dhe janë zhvilluar fushata në mediat e manjatëve, të cilat janë transmetuar edhe në mediat në rajon për dehumanizimin e Vuçiqit, që ta shndërronin atë dhe familjen e tij në një grup kriminal”, tha Bërnabiç, për televizionin Pink.

Kategori të tjera

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha

  Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha