Bujar Çela dhe një tjetër në spitalin e Traumës, ja si paraqitet gjëndja e tyre shëndetësore

2 Mars, 10:38 | Përditesimi i fundit: 2024-03-02 10:38:42

Deputeti I PS-së Bujar Çela dhe punëtori Sokol Lumi po marrin trajtim në spitalin e Traumës. Shqiptarja.com mëson se gjëndja e tyre shëndetësore është jashtë rrezikut për jetën.

Gjendja e tyre është stabël dhe sipas bluzave të bardha, pasojat e shkaktuara janë të rikuperueshme. Nuk kanë probleme me gjymtyrët, dëmet janë djegie nëpër pjesë të ndryshme të trupit, por pa pasoja të rënda. Të dy I janë nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjikale.