Çeki/ Trenat përplasen me njëri-tjetrin, 4 të vdekur dhe 23 të plagosur (VIDEO)

6 Qershor, 15:04 | Përditesimi i fundit: 2024-06-06 15:05:35

Të paktën katër persona kanë vdekur dhe 23 të tjerë u plagosën kur një tren pasagjerësh u përplas me një tren mallrash në Republikën Çeke mbrëmjen e së mërkurës (5 qershor), shkruan CCN.