Çelet ekspozita ‘Punime të zgjedhura’, artistja Irena Buzi: Krijimtaria ime, një udhëtim emocional në kohë

10 Qershor, 17:48

80 vepra të artit pamor të viteve 2000 janë përzgjedhur me kujdes nga artistja Irena Buzi në ekspozitën “Punime të zgjedhura”. Autorja Buzi tregon se në qendër të krijimtarisë së saj vihen ngjarjet e viteve 2000 në kapërcyell të mijëvjeçarëve e shekujve dhe sistemeve politike të ndërruara në Shqipëri dhe Kosovë.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha