City-Chelsea finalja angleze e champions, jashtë Reali! Blutë mundin 2-0 madrilenët dhe 'fluturojnë' në Stamboll

6 Maj, 10:46 | Përditesimi i fundit: 2021-05-06 10:57:23

Mançester Siti-Çelsi është finalja e gjitha angleze e Champions League. Çelsi ishte shumë më i fortë se Real Madrid dhe e fitoi 2-0 gjysmëfinalen e kthimit. Më 29 maj në Stamboll do luhet për trofeun e madh dhe do jetë e treta finale në histori e gjitha britanike.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha