‘Çmendet’ moti në Europë, stuhitë godasin veriun e Italisë dhe Gjermanisë! Gjendje alarmi në 12 rajone të Francës

19 Maj, 14:51 | Përditesimi i fundit: 2024-05-19 14:52:04

Reshjet e forta shoqëruar më stuhi duket se po prekin gjithë vendet e Evropës. Ndërkohë që Gjermania vazhdon në vuaj nga vërshimet e ujit, në Francë 12 rajone janë në alarm në pritje të stuhive. Mot i keq edhe në veri të Italisë, kurse në Afganistan mbi 50 viktima dhe qindra të tjerë të zhdukur