COVID, kreu i OBSH thirrje shteteve: Mos vaksinoni fëmijët, por jepjani dozat Covax!

15 Maj, 17:13

"Mos vaksinoni fëmijët, jepjani dozat Covax", kjo është kërkesa e Tedros Adhanom Ghebreyesus, drejtori i përgjithshëm i OBSH.

Nisur në Prill të viti  2020 nga vetë Organizata Botërore e Shëndetësisë, Covax është programi global bashkëpunues për të përshpejtuar zhvillimin, prodhimin dhe qasjen e barabartë për të gjitha vendet në vaksinat kundër Covid-19.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha