Dëbora jashtë parashikimeve, godet fluturimet në Britani! Temperaturat bien në -10 gradë celsius

2 Dhjetor 2023, 16:02

Prej dy ditësh Britania po përjeton reshje të dendura bore, dhe temperaturat janë ulur ndjeshëm. E njëjta situatë është edhe në Skoci. Për këtë arsye, shumë fluturime janë anulluar, dhe pezulluar aktivitete sportive.