Demokratët të përçarë në Kryeqytet, PD konfirmon: Roland Bejko kandidat për Bashkinë e Tiranës, përballë Këlliçit të ‘Rithemelimit’! Kryesia vijon debatet në bashkitë e tjera

26 Mars 2023, 21:25 | Përditesimi i fundit: 2023-03-27 00:48:26

Nesër në mesnatë, është afati i fundit për regjistrimin në KQZ të kandidatëve për kryebashkiakë dhe këshilltarë. PD është në limitet e kohës dhe ende s'ka një vendim. Bardhi propozon të garojnë vetëm për këshilla dhe kandidatë në disa bashki. Kryesia ka filluar mbledhjen rreth orës 18:00.