Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore, mbahet ekspozita me piktura ‘Vlora në sytë e Eduard Lear’

29 Shtator, 20:35

Sot është Dita Kombëtare e Trashëgimisë Kulturore. Ne jemi fokusuar në Vlorë, aty ku Muzeu Etnografik dhe ai Historik kanë çelur tre ekspozita paralele. Veçojmë ekspozitën në pikturë "Vlora në sytë e Eduard Lear", ku janë ekspozuar punimet e artistit britanik që ruhen prej vitesh në fondin e muzeut historik. 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha