“Djemtë e Vjosës” Alket Zaimi: “Njerëzit ende më thërrasin DAJO” ( 9 qershor 2023)

9 Qershor, 23:07

Ata janë një grup qe fillesat I kane në vitin 1999. Ardhur nga familje me tradita muzikore dhe rritur prane “Vjosës” nuk kishte se si të mos ndikoheshin nga këngët e bukura të të parëve. Alket Zaimi dhe Lorenc Çuna janë dy nga artistët e pare bashkë I ka lidhur fëmijëria dhe më tej dëshira dhe pasioni për të kenduar. Arviol Kasemi është më I riu I grupit por një djalë I talentuar dhe me eksperiencë në muzikë. Ndër vite grupi ka patur ndryshimet e tij, e pandryshuar ka mbetur muzika që I identifikon gjithnjë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha