Doni të bini nga pesha në mënyrë të shëndetshme? Ndiqni këshillat nga dietologia Brikena Xhixha

26 Janar, 15:06

Humbja e peshës është një ndër problematikat që shqetëson popullatën sot. Ushqimet e procesuara, jeta sedimentare dhe orët e gjata të ulura në zyrë janë ndër faktorët kryesorë që ndikojnë. E ftuar në studion e ‘’Rreze Dielli” dietologia Brikena Xhixha u ndal në gabimet më të shpeshta që bëjmë kur duam të humabim peshë dhe sigurisht ndau këshilla të vlefshme që të humbasim kilogramët në mënyrën më të shëndetshme. 


Gjithashtu gazetarja Alice Taylor përmes një lidhje skype në ‘’Rreze Dieli” ndau historinë e saj të suksesit me humbjen e peshës në mënyrë të shëndetshme. Ajo ka humbur 43 kg për rreth një vit e gjysmë. 


Një tjetër personazh që ndau historinë e saj në “Rreze Dielli” ishte Amanda Ballabani, në profesion ekonomiste, vajza 24-vjeçare tregoi se ka humbur 23 kg brenda vetëm 3 muajsh.


 

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha