‘Dopietë’ e Morata-s, Atletico fiton 3-1 Derbin ndaj Realit! S’mjafton Lukaku, Torino ndal 1-1 Romën, barazon edhe në Napoli

25 Shtator, 17:43

‘Dopieta’ e një ishi si Alvaro Morata i shkaktoi humbjen e parë Real Madridit që u mposht 3-1 në derbin e La Liga kundër Atleticos. Në Seria A Roma e Lukakut dhe Napoli kampion u ndalën në barazim, ndërsa në Premier League Nevvcastle ‘masakroi’ 8-0 Shefieldin. Në Holandë tifozët ndërprenë klasiken Ajax-Feynoord.