'Duhet front i përbashkët me Lapajn dhe Qorin', Shabani në Repolitix: Përballë kemi 2008-ën e rilindur

12 Qershor, 22:22

Kreu i Nisma Thurje, Endri Shabani shprehet se copëzimi i partive të reja nuk i shërben askujt. Ai hedh idenë që në zgjedhjet e 2025-ës të jetë një koalicion mes Nisma Thurje, Shqipëria Bëhet të Adriatik Lapajt dhe Lëvizja Bashkë të Arlind Qorit. Shabani shton se i duhet imponuar mazhorancës që të zbritet nën 70 mandate.