Dy motra në të njëjtën sipërmarrje , tregojnë ‘sekretet’ si të zhvillojmë një biznes familjar

11 Nëntor 2021, 11:23 | Përditesimi i fundit: 2021-11-11 11:25:41

Rolina Naco dhe Viktoria Naco, janë dy motra  të cilat ndajnë ndajne te njejtin pasion per dietologjine. Dy profesioniste të vërteta të njohura mjaft në publik për këshillat e tyre dhe recetat fantastike per një shendet sa me te mire. Gjithashtu sipërmarrëse dhe biznesmene, të cilat prej vitesh kanë krijuar emrin e tyre në treg.

Që në pikënisje ato e kishin idenë të qartë, dëshironin që të krijonin një klinikë e cila fokus kryesor do të kishte diagnostikimin dhe trajtimin e problemeve me mbi peshën dhe mënyrën e të ushyqerit.

Gjithmonë pranë klienteve të tyre, me deshiren për të ndryshuar mënyrën e jetesës dhe edukuar pacientet.

Por në cdo biznes nuk mungojnë veshtirësitë dhe sfidat, për të qenë lider në treg, Rolina dhe Viktoria  në një intervistë në ‘Rreze Dielli’ rrëfejnë rrugëtimin e tyre drejt botës së biznesit, krijimit të klinikave dhe këshilla për të rinjtë që ndodhen mes dilemave dhe sfidave për të krijuar biznesin e tyre.

Viktoria nga ana tjetër dëshironte të  zgjeronte kliniken edhe  në qytetet e tjera te vendit, ajo rrëfen gjithcka per sfidat dhe zgjerimin e nje biznesi:

Dy motra në të njëjtin profesion dhe në të njëjtin biznes që ndajnë pasionin, veshtireiste dhe dilemat se bashku, tregojne per risite dhe sfidat e nje biznesi familjare.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha