Pianistja Rudina Ciko: "Shfaqja më e veshtirë e jetës sime" (18 janar 2023)

18 Janar, 18:58 | Përditesimi i fundit: 2023-01-18 22:23:51

Sot në "Esencë" pianistja Rudina Ciko rrëfen mes emocionesh jetën personale dhe profesionale. E rritur mes një biblioteke të madhe dhe mes tingujve të pianos që në fëmijëri. Ajo kujtoi fillesat e lidhjes së saj me instrumentin e pianos,që i ndryshoi gjithë pjesën tjetër të jetës. Të ndash skenën dhe jetën me bashkëshortin për Rudina Cikon është një moment që ajo e kondideron fatlum. Rudina dhe Zhani Ciko janë çifti fisnik dhe elegant që i japin njëri-tjetrit dhe publikut emocionet e artit që ndajnë bashkë. Dy video mesazhe surprizë erdhën për Rudinën nga mikeshat dhe koleget e saj,pianistja Laura Kushta dhe sopranoja Mariana Leka

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha