Euro 2020 në shifra, 76 gola në 32 ndeshje të zhvilluara! Katër lojtarë kërkojnë ‘Këpucën e Artë’

23 Qershor, 11:22

Në Euro 2020 deri tani janë luajtur 32 nga 51 ndeshjet e planifikuar dhe janë shënuar 76 gola me një mesatare një gol në çdo 38 minuta lojë. Katër futbollistë kanë shënuar nga tre gola. Holanda është ekipi që ka shënuar më shumë ndërsa ekipet që i mbyllën grupet pa pikë janë Turqia e Maqedonia e Veriut.

Kategori të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë Kategori!

Shiko të gjitha