Gatime nga zonja Albana, Sallatë me majonezë

13 Janar, 10:41

Sallatë me majonezë

Përbërësit:

2 vezë të ziera

3 lgj majonezë

50 gr kastraveca turshi

Gjysëm limoni

Piper

Majdanoz sipas dëshirës

Përgatitja:

Grijmë kastravecat turshi hollë dhe i bashkojmë me vezët e ziera. Shtojmë majonezën, lëngun e limonit dhe e përziejmë duke shtypur të gjithë masën në mënyrë që të krijojmë një salcë kremoze. Sipas dëshirës mund të shtojmë dhe pak majdanoz të grirë hollë.

Programe të tjera

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha

    Nuk u gjeten video për këtë program!

Shiko të gjitha