GOLAT/ Manchester City makineri perfekte, Haaland një 'përbindësh'! Fiton Man. United, ndalen Fulham dhe Wolves

24 Shtator, 19:08

Premier League e futbollit është në javën e gjashtë. Këtë të shtunë gjithçka u hap në orën 16:00 me tre duele. Manchester City fitoi 2-0 kundër Nottingham, teksa Luton dhe Wolves barazuan 1-1. Barazim pa gola mes Palace dhe Fulham. Në 21:00 Manchester United fitoi 0-1 kundër Burnley.